Ogłoszenia duszpasterskie 28.04.2024
Dodano: Poniedziałek 11 marca 2024, 08:43

Słowo Boże 5 niedzieli wielkanocnej zaprasza nas do jedności z Chrystusem, trwania w wierze: „Wytrwajcie we Mnie, a Ja będę trwać w was” (J 8,4).

Liturgiczne obchody tygodnia:

• w poniedziałek, 29 kwietnia święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
  • w środę, 1 maja wspomnienie św. Józefa rzemieślnika, rozpoczynamy nabożeństwa majowe, zapraszamy na 18.00,
  • w czwartek, 2 maja wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła,
  • w piątek, 3 maja uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Zapraszamy na mszę świętą za Ojczyznę, a po mszy do udziału w uroczystym złożeniu wieńców w miejscu upamiętniającym poległych w czasie wojny,
  • w sobotę, 4 maja wspomnienie św. Floriana, męczennika.

W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszypiątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek zapraszam na krąg biblijny, w piątek odwiedzimy chorych od 9.30(zgłosić); okazja do spowiedzi od 17.00; na 18.00 zapraszamy uczniów szkoły podstawowej na mszę szkolną. W sobotę od 8.00 spowiadamy dzieci komunijne, które w niedzielę o godzinie 10.00 będą miały swoją uroczystość przyjęcia Pana Jezusa.

Dziękuję za ofiarę, za troskę o kościół. Porządki w kościele w tym tygodniu podejmują parafianie z ul. Witosa część II, do granicy z Bestwiną.