Pierwszy Proboszcz Parafii

Miejsce urodzenia: Wieprz k. Andrychowa

Rok święceń: 1982

Data śmierci: 24 czerwca 2004
Miłosierny Boże, spraw, aby Twój sługa, którego w ziemskim życiu zaszczyciłeś świętym posłannictwem, radował się wiecznie w niebieskiej chwale. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Wspomnienie śp. ks. Marcina Mokwa - pierwszego proboszcza parafii

Ksiądz Marcin Mokwa ( ur. 21.10.1955.) w dniu 30.08.1992 delegowany został przez Kurię Biskupią w Bielsku Białej do naszej w budowie świątyni. Przyjechał sam, nikt go nie przedstawił i nie witał na nowej placówce, bo parafianie zostali zaskoczeni tak zdecydowanym postanowieniem Biskupa, ale bardzo uradowani Jakże szczęśliwi i wdzięczni byliśmy że zechciał objąć tak trudną, bo nową placówkę. Ksiądz Marcin budując naszą nową parafię głosił zawsze pobożnie i z powagą słowo Boże. Jako parafia tymczasowa rozpoczęła swoje dzieje w 1992 roku, a dekret erygujący ją jako w pełni samodzielną Bp. Rakoczy odczytał 21.03.1998. Patronem parafii został św. Sebastian, a wspólpatronką Matka Boża Nieustającej Pomocy. Podczas odprawiania ostatniej Mszy św. w dniu 18.06.2004 ks. Proboszcz stracił głos, ale mimo tego trwał do końca eucharystii przemawiając bardziej gestem niż słowem. W następnym dniu udał się do szpitala, tam zmarł 24.06.2004. Z wieży naszego kościoła długo rozbrzmiewały dzwony głosząc całej parafii tę smutną wieść.

W dniu 28.06.2004 śp. nasz ksiądz proboszcz Marcin Mokwa spoczął na naszym parafialnym cmentarzu wśród pól i zieleni. "Tu spać będziesz spokojnie przez wieczność ogromną. Tu ludzie snu nie zmącą, nigdy nie zapomną".

Drogi księże Marcinie, dziękujemy Ci za te 12 lat posługi kapłańskiej w naszej parafii. Święty Sebastian patronował Ci na ziemi, a teraz niech oręduje za Tobą w niebie. Odpoczywaj w pokoju.

Fragment artykułu Danuty Kubik z "Wieści Parafialnych"