Modlitwa za parafię

Wszechmogący, wieczny Boże, Ojcze od którego bierze nazwę wszelki ród na niebie i na ziemi, prosimy Cię, strzeż naszej parafii z ojcowską swoją dobrocią, a ponieważ jako należący do Ciebie całą nadzieję pokładamy w niebieskiej łasce, otaczaj nas zawsze swoją opieką. Prosimy Cię, wszechmogący Boże, wejrzyj łaskawie na naszą parafię i spraw, aby w niej rozwijała się wiara, nadzieja i miłość, tak w odniesieniu do Ciebie, jak i wzajemnie wśród nas - tworzących wspólnotę Parafii św. Sebastiana. Niech nasza parafia będzie świadoma, że jest cząstką Kościoła Chrystusowego, cząstką tej rodziny, która jednoczy ludzi całego świata w jedną wielką rodzinę Twoją, o Ojcze, wieczny Boże. Ojcze, miłosierny Boże, prosimy Ciebie za naszą parafię, przez zasługi Matki Bożej Nieustającej Pomocy i świętego naszego patrona św. Sebastiana. Amen.