Ogłoszenia duszpasterskie 06.10.2024
Dodano: Poniedziałek 11 marca 2024, 08:43

Dziś przypada 27 niedziela zwykła. Miłość i krzyż – czy to można w ogóle ze sobą zestawić? Można, a nawet trzeba: jedno bez drugiego nie może istnieć; jedno bez drugiego staje się niezrozumiałe. Prawdziwa, autentyczna miłość, o której św. Paweł pisze zawsze jest naznaczona krzyżem. Skoro Bóg jest miłością, to w tym obszarze zawsze będzie krzyż, bo nie ma chrześcijaństwa bez krzyża.

Liturgiczne obchody tygodnia:

• w poniedziałek 7 października przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej,
  • w przyszłą niedzielę 13 października będziemy obchodzić 24 Dzień Papieski; zbierane będą do puszek ofiary na fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży,
  • od poniedziałku przyjmujemy rezerwacje intencji mszalnych w kancelarii w godzinach 17.30 – 18.00.

Dziękuję za ofiarność, za wszelką życzliwość wobec Parafii. Troskę o kościół powierzamy w tym tygodniu mieszkańcom ul. Ślosarczyka część I.