Ogłoszenia duszpasterskie 21.07.2024
Dodano: Poniedziałek 11 marca 2024, 08:43

Dziś 16 niedziela zwykła. Wakacje Jezusa z apostołami trwały bardzo krótko, gdyż tłum zauważył, że odpływają i pieszo przeszli na drugi brzeg Jeziora Galilejskiego. Jezus nie denerwuje się na ludzi, którzy nie dają Mu wytchnienia, ale – jak zauważa św. Marek – zdjęła Go litość nad nimi. Uczy nas, że ważny jest odpoczynek dla ciała, ale ważniejsze jest jednak to, by człowiek umiał wykorzystać czas wolny, by odnaleźć Boga i nie zatracić siebie.

Liturgiczne obchody tygodnia:

• w poniedziałek 22 lipca święto św. Marii Magdaleny,
  • we wtorek 23 lipca święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy,
  • w środę 24 lipca wspomnienie św. Kingi, dziewicy,
  • w czwartek 25 lipca święto św. Jakuba, apostoła; w tym dniu przypada również wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców; poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców w naszej parafii będzie w najbliższą niedzielę po mszach świętych,
  • w piątek 26 lipca wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców Matki Bożej.

Dziękuję za ofiarę, za troskę o kościół. Porządki w kościele w tym tygodniu podejmują parafianie z ul. Rzecznej część I.